Czarny Ptak Czarnobyla

Rok 1986, początek kwietnia. Nic nie wskazuję na to, że za kilkanaście dni nastąpi jedna z najstraszliwszych tragedii na świecie. Czy na pewno nic nie ostrzegało przed tym wydarzeniem?

Na początku miesiąca mieszkańcy Czarnobyla jak i okolicznych terenów doświadczają serie dziwnych wydarzeń związanymi z tajemniczą postacią opisywaną jako duża, mroczna postać bez głowy z ogromnymi skrzydłami i przeszywającym czerwonym wzrokiem. Osoby, które spotkały lub też zobaczyły ową postać miały problemy ze snem, koszmary nocne, niepokojące telefony czy też kolejne wizyty. Ta przedziwna postać została nazwana Czarnym Ptakiem Czarnobyla.

Doniesienia o tych dziwnych spotkaniach trwały aż do 26 kwietnia czyli dnia, w którym nastąpiła nuklearna katastrofa. Tragedia wydarzyła się o 1:23 kiedy to w reaktorze numer 4 nastąpił wybuch doprowadzający do pożaru. Następstwem tego była seria dodatkowych eksplozji, które spowodowały uszkodzenie systemu chłodzenia reaktora. Elektrownia ulokowana cztery kilometry od miasta Prypeć wyemitowała do atmosfery ogromną chmurę promieniowania, która okryła okoliczny teren. Dodatkowo na chmurę oddziaływał wiatr przemieszczający skażenie na zachodnie tereny byłego Związku Radzieckiego, część Europy, Skandynawii, a nawet i podobno doleciała do Ameryki Północnej. Duże tereny Ukrainy, Białorusi i Rosji zostały mocno zanieczyszczone co skutkowało ewakuacją i przesiedleniem około 336 000 ludzi. Wydarzenia w Czarnobylu były jednym z najstraszliwszych wypadków związanym z użyciem energii atomowej.

Pracownicy i strażacy, którzy przeżyli wybuch niestety otrzymali śmiertelną dawkę promieniowania przez co zmarli kilka godzin później. W czasie ich prac ratunkowych opisywali, że widzieli wielkiego, czarnego ptaka o rozpiętości skrzydeł około 6 metrów, który szybował wśród dymu nad uszkodzonym reaktorem atomowym. Po tym zdarzeniu tego dziwnego stworzenia więcej nie widziano pozostawiając jedynie pytania bez odpowiedzi dotyczące: co dokładnie zobaczyli pracownicy.

Czarny Ptak może być tą samą istotą, która pojawiła sie kilka lat wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Point Pleasant to miasteczko położone w zachodniej Virginia. 15 grudnia 1968 roku doszło do zawalenia się mostu „Silver Bridge”. Opisy bardzo przypominają te z Czarnobyla. Doniesienia osób z z Point Pleasant wskazują również o problemach ze snem, koszmarach i niepokojących telefonach. W Ameryce nadano mu nazwę Mothman (człowiek-ćma).

Czytaj również: Sekrety odmładzania i długowieczności.

Wiele osób wierzy, że Czarny Ptak jest zwiastunem nieszczęścia lecz co za tym idzie trzeba brać go jako ostrzeżenie aby mieć czas na przygotowanie. Inną teorią rozwiewająca tajemniczość istoty są opinie, że był to tylko zagrożony gatunek Czarnego Bociana zamieszkujący tereny południowej Eurazji. Ma on także rozpiętość skrzydeł około sześć metrów. Ta teoria nie rozwiązuje jednak sprawy związanej z koszmarami nocnymi i telefonami. Dodatkowo żaden podany opis świadków tajemniczej istoty nie odpowiada wyglądowi Czarnego Bociana.

Więcej żadnego wielkiego ptaka o czerwonych oczach nie widziano. Mothman i Czarny Ptak Czarnobyla stali się mitem a ich tajemnicze opisy i świadectwa pozostają bez odpowiedzi. Jedyne co to pozostaje czekać na jego pojawienie aby móc przewidzieć niefortunne zdarzenie jakie może nadejść. Choć miejmy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Czy wierzysz w historię o Czarnym Ptaku Czarnobyla?

Podziel się
Inline
Inline