Czy Atlantyda została odnaleziona na Google Earth?

Później przyszły straszne trzęsienia ziemi i potopy i nadszedł jeden dzień i jedna noc okropna – wtedy całe wasze wojsko zapadło się pod ziemię, a wyspa Atlantyda tak samo zanurzyła się pod powierzchnię morza i zniknęła” – Platon
Można śmiało powiedzieć, że odkrycie mitycznego miasta-kontynentu Atlantydy byłoby największym odkryciem archeologicznym w dziejach ludzkości. Platon, Atlantydę opisał w swoim dziele „Dialogi”. Wiedzę, którą zawarł w piśmie otrzymał od swojego dziadka, ten z kolei usłyszał historię o zaginionym mieście od mędrca zwanego Solonem. Egipski kapłan, a zarazem jeden z siedmiu najbardziej szanowanych mędrców przekazał Solonowi położenie Atlantydy, która istniała 13 000 late temu.

„Za słupami Heraklesa i w Oceanie Atlasa leży Atlantyda – bogata w wiedzę, potęgę i bogactwo.”

Posłuchaj artykuł w wersji audio:

https://youtu.be/hIo16J7rPpM

Dzieło „Dialogi” stało się biblią dla poszukiwaczy Atlantydy. Wielu próba znalezienia spędzała sen z powiek. Tysiące badaczy, naukowców czy archeologów zaproponowała ogromną ilość teorii dotyczących miejsca położenia tej magicznej krainy. Wielu z nich wierzy, że leżała ona na wodach Oceanu Atlantyckiego. Inni natomiast są zdania, że Atlantyda to aktualna Antarktyda.
Pisma nasze mówią, jak wielką niegdyś państwo wasze złamało potęgę, która
gwałtem i przemocą szła na całą Europę i Azję. Szła z zewnątrz, z Morza
Atlantyckiego. Wtedy to morze tam było dostępne dla okrętów. Bo miało wyspę
przed wejściem, które wy nazywacie Słupami Heraklesa. Wyspa była większa od
Libii i od Azji razem wziętych. Ci, którzy wtedy podróżowali, mieli z niej
przejście do innych wysp. ” – Timajos (Dialogi)
W serwisie YouTube został opublikowany ciekawy film, który mógł świadczyć o dawnym położeniu Atlantydy. Czy kształty odkryte na dnie oceanu Atlantyckiego mogły rzeczywiście świadczyć o dawnym imperium?
Zgodnie z przesłaniem filmu, struktury „dawnej Atlantydy” leżą na głębokości 4500 metrów. Wpisz w mapach Google te o to współrzędne i sam się przekonaj „31 24 25. 58” N 24 32 09. 08” W”. Jeśli nie masz ochoty zobacz poniższy obraz. Na obrazie widzimy tajemnicze linie prostych, które tworzą skomplikowane wzory geometryczne. Jak wiadomo natura nie potrafi wytworzyć „idealnej prostej”. Jednakże odkrycie nie zgadza się z opisem Platona, który pisał że Atlantyda składała się z kilku „pierścieni”, a nie prostych.
Przekopali kanał, poczynając od morza, szeroki na trzy pletry, a na sto stóp głęboki i długi na pięćdziesiąt stadiów, sięgający do obręczy najbardziej zewnętrznej, i w ten sposób otworzyli wjazd z morza do środka, jakby do portu. Rozkopali wejście tak szerokie, że mogły w nie wpływać największe okręty. Przekopali leż w kierunku mostów te pierścienie ziemne, które przedzielały koliste kanały morskie. Tak szeroko, że jedna triera mogła przepływać z jednego kanału do drugiego, i pokryli te przejścia górą lak, że dołem mogły przepływać okręty. Dlatego że brzegi pierścieni ziemnych miały dostateczną wysokość ponad poziom morza. Największy z tych pierścieni, przez który morze przepuszczono, był szeroki na trzy stadia, a następny pierścień ziemny był mu równy. Z dwóch następnych pierścień wodny miał dwa stadia szerokości, a suchy był mu znowu równy. Na jedno stadion był szeroki ten, który biegł naokoło samej wyspy.” – Kritias (Dialogi).
Co dokładnie ukazuje odkrycie na Google Earth? Czy może to być inne starożytne zaginione miasto? Na całym świecie istnieje ogromna ilość zaginionych miast, które tylko czekają na odkrycie. Ostatnio został odkryty Heraklion – starożytne miasto uważane podobnie jak Atlantyda za mityczne.
 
Co myślicie o Atlantydzie? Czy taka cywilizacja mogła istnieć?
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Inline
Inline