Elon Musk: Życie na Ziemi jest z pewnością symulacją

Elon Musk, CEO Tesla Motors i SpaceX stwierdził, że życie na ziemi jest prawdopodobnie symulacją, gdzie ludzie są jak „postacie” w grze video kontrolowani przez istoty pozaziemskie. „Szansa jedna na miliard, że jesteśmy naprawdę w rzeczywistości”.

Czytaj dalej lub posłuchaj w formie audio:

Mimo, że postrzegamy wszechświat coś ogromnego i prawdziwego to coraz więcej naukowców bierze pod uwagę możliwość ze wszystko to co odbieramy jako rzeczywistość jest w rezultacie symulacja. Niektórzy nawet twierdzą, że wszechświat może być hologramem, podczas gdy inni wnioskują ze jest on częścią wysoce zaawansowanego kodu.
Teorie o symulacji przyjmuje także Elon Musk. Podczas konferencji CODE, założyciel PayPal przedstawia bardzo ciekawe opinie poruszające tematy życia, rzeczywistości i obcej cywilizacji, która stworzyła najbardziej „realistyczna grę jaka kiedykolwiek stworzono.
Dodatkowo zapytany o możliwość życia w takiej symulacji odpowiedział, że istnieje „szansa jedna na miliard, że jesteśmy naprawdę w rzeczywistości podstawowej”. Miliarder stwierdził, że najsilniejszy argument, który może sprawić, byśmy uwierzyli w takową symulacje to:
Czterdzieści lat temu mieliśmy grę PONG. Dwa prostokąty i kropka. To była gra. Teraz 40 lat później mamy realistyczne 3D symulacje gdzie miliony ludzi mogą się bawić jednocześnie i ta liczba zwiększa się z roku na rok. Niedługo wejdzie rozszerzona wirtualna rzeczywistość. Jak wiec nietrudno zauważyć wkrótce gry nie będzie można odróżnić od rzeczywistości i co warto wspomnieć, te gry będą mogły być odtwarzane na każdym sprzęcie, komputerze lub czymś innym. Takich sprzętów będą miliardy. Wydaje mi się, że podążając tym tropem pojawia się szansa jedna na miliard potwierdzająca rzeczywistość podstawową.
Miejmy nadzieję, że to prawda bo jeśli cywilizacja zatrzymuje postęp, to może skutkować to tragicznym wypadkiem całkowicie wymazujący cywilizacje.W innym przypadku będziemy tworzyć symulacje nie do odróżnienia od rzeczywistości lub nasza cywilizacje czeka koniec . Raczej jest to mało prawdopodobne, że czekają nas wielomilionowe lata zastoju.
Jedną rzecz, którą nasi potomni będą mogli tworzyć ze swoimi super-potężnymi komputerami będzie uruchomienie szczegółowych symulacji swoich przodków, ponieważ ich komputery będą tak wydajne, że będą mogły uruchomić wiele symulacji. (źródło)
Podziel się
Inline
Inline