Hawking: Czarne dziury mogą być portalem do innego uniwersum

Według geniusza z dziedziny astrofizyki – Stephen’a Hawking’a, czarne dziury to nie więzienia jak do tej pory sądziliśmy lecz mogą to być portale do innego uniwersum.
Czytaj dalej lub posłuchaj w wersji audio:

https://youtu.be/VjGknPzupO4

Stephen Hawking brał udział w wykładzie poświęconemu „Badaniom Czarnych Dziur”, który miał na celu skupienie wielu naukowców i wspólną próbę rozwikłania tejże zagadki. Spotkanie odbyło się w „Harvard’s Sanders Theater”.

Przez dziesiątki lat wierzyliśmy, że czarny dziury to wieczne więzienia dla wszystkiego co zbliża się do nich. Panuje w nich taka ogromna grawitacja, że nawet światło nie jest w stanie z nich uciec. Profesor Hawking wierzy jednak, że tak naprawdę mogą to być wrota, które wszystko to co zabrały wypuszczają z „drugiej strony”.
Stephen Hawking jest dyrektorem badań „Centre for Theoretical Cosmology” na Uniwersytecie w Cambridge w Anglii. W wykładzie wzięło udział około 1000 osób. Hawking przedstawił swoje teorie na temat „utraconych” sond, które zostały wciągnięte przez czarne dziury. Jego zdaniem nie zostały one zniszczone lecz właśnie przeniesione do drugiego uniwersum bez możliwości powrotu.
– Czarne dziury nie są wiecznym więzieniem jak do tej pory sądziliśmy – przypomina Hawking – obiekty mogą wylecieć zarówno z obydwu stron i prawdopodobnie przejść do innego uniwersum.
Więc jeśli trafisz do czarnej dziury, nie poddawaj się. Jest z niej wyjście. – dodaje. Profesor Hawking porównał zwrotne informacje z czarnej dziury do spalonej encyklopedii gdzie według Hawking’a informacje nie byłyby nie do odzyskania lecz trudne do rozszyfrowania. Celem „The Black Hole Initiative” (temat konferencji) będzie złączenie ekspertów w dziedzinie fizyki i astrofizyki i wykorzystanie ich badań do poznania tego rzadkiego zjawiska, które według Hawkinga, może pomóc nam poznać i zrozumieć podstawowe zasady działania wszechświata. Inicjatywa pozwoli także studentom i absolwentom dołączyć do tych badań i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat czarnych dziur.
 Profesor Hawking  to jedna z nielicznych osób, która rozumie działanie czarnych dziur. Według astrofizyka, ludzkość mogłaby używać „miniaturowych małych dziur” do zasilenia naszej planety. Gdyby takową energie dałoby się kontrolować to taka energia byłaby w stanie zaspokoić całą planetę. Hawking uważa, że jedna „mini czarna dziura” emitowałaby około 10 milionów megawatów. Według niego uzyskanie takiej energii nie jest problemem ponieważ większym jest znalezienie takich „mini” czarnych dziur. Oczywiście pod warunkiem, że podczas tego procesu nie zostaniemy zniszczeni.
 
Co myślisz na temat czarnych dziur? Czy wierzysz w teorie Stephen’a Hawking’a, że są one portalami do drugiego świata?
Podziel się
Inline
Inline