Kamień z Palermo – dowody na istnienie starożytnych astronautów

Kamień z Palermo jest jednym z najważniejszych starożytnych egipskich tekstów opisujących dynastię władców starożytnego Egiptu, którzy panowali na ziemi faraonów przez setki lat przed przybyciem pierwszego „ludzkiego” faraona Nermer (Menes)

https://youtu.be/fQskIk0ByDM

Ludzie na całym świecie są zafascynowani idea głoszącą, że w odległej przeszłości, zaawansowana cywilizacja odwiedziła Ziemię i pomogła „rozwinąć” życie na naszej planecie. Oczywiście idea ta jest stanowczo odrzucana przez sceptyków, którzy nie wierzą w żadne takie odwiedziny natomiast wszelkie odkrycia świadczące o takich wizytach są przez nich negowane ponieważ są sprzeczne z tym co sugerują naukowcy głównego nurtu.

Wiele starożytnych tekstów czy monumentów zostały zinterpretowane jako dowody podtrzymujące idee o pradawnym astronaucie. Każdego roku zwolenników przybywa i otwarcie mówi się o tym, że nasza cywilizacja nie jest pierwsza, która nazywa Ziemie swoim domem.

Na całym świecie naukowcy odkryli i wciąż odkrywają artefakty podważające dotychczasową napisaną historię, która została mocno zniekształcona, niedopowiedziana czy też w część usunięta.

Kamień z Palermo znany też jako „Royal Annals” jest jednym z najważniejszych źródeł służącym do badania starożytnej cywilizacji Egiptu. Swoją nazwę uzyskał od Palermo Archaeological Museum na Sycylii gdzie mieści jego największy fragment. Pozostałe części znajdują się w Muzeum Egipskim w Kairze i Muzeum Petrie w Londynie. Jak można się domyślić, kamień jest bardzo uszkodzony natomiast wielu części nie udało się odzyskać. Choć dokładna data powstania kamienia z Palermo pozostanie zagadką dla uczonych to wstępnie uznało się, że powstał w dwudziestym piątym wieku przed naszą erą.

Jako starożytny tekst, Kamień z Palermo wymienia przeddynastycznych królów starożytnego Egiptu i faraonów, którzy panowali w pierwszych pięciu dynastiach. Jednaj najbardziej kontrowersyjną częścią owego kamienia są władcy odznaczeni przez badaczy głównego nurtu jako mitologiczne istoty. Dokument napisany hieroglifami wymienia 120 królów panujących przed starożytną cywilizacją Egiptu. Co ciekawe, nazwy tych tajemniczych „bogów” i „półbogów” pojawiają się także w królewskiej genealogii. Podobieństwa między Kamieniem z Palermo, Papirusem Turyńskim i sumeryjską listą królów są niesamowicie fascynujące i podobne ponieważ wszystkie trzy wspominają czasy kiedy „bogowie” żyli na Ziemi i rządzili przez setki a nawet tysiące lat.

Kamień z Palermo został zapisany na czarnym bazalcie i mógł mieć około dwa metry. Niestety z początku nie rozpoznano jego prawdziwego znaczenia do tego stopnia, że uważano go za kawałek progu wejściowego. Wiedza zawarta w nim pomogła naukowcom dowiedzieć się, że starożytni Egipcjanie opracowali technologie obróbki miedzi co pozwoliło im tworzyć niesamowite rzeźby już w II dynastii. Kamień dokumentuje także czas kiedy to egipskie statki przywiozły drewno i kamienie szlachetne z nieznanego terenu Egiptu w czasie panowania Sneferu. Warto wspomnieć, że na kamieniu zapisano także budowę pierwszego budynku z kamienia z okresu panowania Neka co poprzedza piramidę Dżesera.

ipalero001p1


Jak widać istnieje wiele starożytnych tekstów opisujących przybycie i rządy pradawnych bogów. Co Wy myślicie o Kamieniu z Palermo? 

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Inline
Inline