Kamienie z Ica – kontrowersyjne artefakty z przeszłości

Te tajemnicze kamienie przedstawiają ogromną ilość niesamowitych scen takich jak atak dinozaurów na ludzi, ślady zaawansowanej technologii, medyczne operacje i erotyczne sceny.

Obejrzyj więcej zdjęć kamieni z Ica na:

https://youtu.be/h79bZFjlI9w

Interpretacji owych kamieni jest wiele i każda przedstawia bardzo ciekawy punkt widzenia. Nie trudno jednak się nie zgodzić, że te artefakty mogą skłonić do zastanowienia się nad aktualnym głównym nurtem historii zawartej w podręcznikach i encyklopediach.

Wielu badaczy zgadza się, że książki historyczne są niekompletne i nie zawierają w sobie istotnych informacji, które nie zostały dopuszczone do społeczeństwa, ponieważ oferują zupełnie inny punkt widzenia niż aktualnie ustalony i „słuszny”. Kamienie z Ica były tematem debat od blisko pięćdziesięciu lat i przyciągnęły uwagę naukowców z całego świata. Tajemnicze artefakty zostały odnalezione we współczesnym Peru i poruszają wiele aspektów nauki: kreacjonizmu i pochodzenia ludzkiego. Są także przeciwieństwem wobec panującego głównego nurtu.

Kamienie wykonane są z andezytu, jest to czarno-szara wulkaniczna skała powszechnie spotykana w regionie Peru. Liczne laboratoria potwierdzają autentyczność kamieni i rycin wskazując na bardzo stare pochodzenie. W przeciwieństwie do glinianych artefaktów, które także zostały odnalezione w Peru, nie mają materiału organicznego co sprawia, że niezwykle trudno jest dowiedzieć się więcej na temat ich prawdziwego wieku.

Według popularnej strony crystalinks.com, tradycyjna technika datowania opiera się na materiale organicznym dzięki czemu da się określić wiek. Jednak powierzchnia andezytu ma lakier, który jest wynikiem działania bakterii i organizmów przylegających do skały. Usunięcie tego czarnego lakieru z każdego kamienia może zająć tysiące lat. W rowkach kamieni zawarta jest także dodatkowa ilość lakieru, to według naukowców świadczy o tym, że zostały stworzone bardzo dawno temu.

Po raz pierwszy kamienie pojawiły się w nagłówkach gazet w 1966 roku kiedy to Doktor Javier Cabrera Darquea otrzymał je od przyjaciela jako prezent urodzinowy. Cabrera otworzył muzeum poświęcone Kamieniom z Ica i napisał książkę pod tytułem „The Message of the Engraved Stones of Ica„, w której stwierdził, że „przez modyfikacje kodu DNA wysoce inteligentnych naczelnych ssaków, stworzono przez istoty z kosmosu gatunek człowieka”.

Prawda kryjąca się za kamieniami Ica wciąż pozostaje tajemnicą. Podczas gdy kreacjoniści wierzą, że kamienie z Ica są ostatecznym dowodem świadczącym o współistnienie ludzkości i dinozaurów 65 milionów lat temu tym samym obalającą teorie ewolucji. Sceptycy twierdzą, że nie ma nic szczególnego w tych kamieniach i są uważane za „bardzo skomplikowane” oszustwo (wystarczy obejrzeć kilka materiałów na YouTube gdzie rzekomo pewna Peruwianka wytwarza owe kamienie). Miliony osób wierzą jednak w niesamowitość kamieni z Ica. A Ty co o tym sądzisz?

Podziel się

1 thought on “Kamienie z Ica – kontrowersyjne artefakty z przeszłości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Inline
Inline