Linie Sajama

Z angielskiego Sajama lines jest to sieć około tysiąca linii, a może nawet i dziesięć tysięcy idealnie wyrytych w ziemi, które ciągną się parę kilometrów bez żadnej przerwy. Cała ta, że tak powiem konstrukcja znajduje się we wschodniej Boliwii. Szacuje się, że te ścieżki były ryte w ziemi przez rdzennych mieszkańców przez około 3000 lat

https://youtu.be/aNT-sw1bsJs

Pierwsze wzmianki o liniach Sajama pojawiły się w 1932 roku w opisach podróżnika Aimé Felix Tschiffely. W tej samej dekadzie antropolog Alfred Metraux opublikował etnograficzne badania terenowe o ludach Aymara i Chipaya z regionu Carangas. W nich zawarł notkę o wspominanych liniach, które przyciągnęły uwagę badaczy.

Przejdźmy teraz do samych linii. Zajmują one powierzchnie około 22,525 kilometrów kwadratowych czyli obszar 15-krotnie większy niż znane linie Nazca. Gdyby połączyć te wszystkie linie w całość to osiągnęłyby długość około 16 000 kilometrów Linie Sajama uważa się za największe dzieło na świecie. Pytanie tylko czy na pewno stworzone przez ludzkie ręce.

Linie powstały przez skrobanie powierzchni co doprowadziło do wyeksponowania jaśniejszej barwy znajdującej się pod powierzchnia. W porównaniu do linii Nazca, które mają określone kształty jak np zwierząt to w tym przypadku są to linie proste. Co ciekawsze ciągną się przez wszystkie napotkane przeszkody naturalne i w dodatku zachowują idealną precyzje i prostotę. Wiele osób uważa, że owe ścieżki były wykorzystywane przez rdzennych mieszkańców podczas świętych pielgrzymek. Linie łączyły się z wak’as ( kapliczki ), chullpas ( miejscami pochowku) i osadami.

Pytanie pozostaje jaki był prawdziwy cel linii Sajama. Czy były to znaki dla przybyszów z kosmosu aby były widoczne z dużych wysokości? Czy może też gwiezdni przybysze toczyli na tych terenach walki wykorzystując kosmiczne bronie laserowe? A jakie jest Wasze zdanie na temat linii Sajama?

Napisz do mnie: kontakt@wisdomwanderer.pl
★ Strona: http://wisdomwanderer.pl
★ Patronite: https://patronite.pl/wisdomwanderer
★ Ankieta: https://goo.gl/forms/ZKp4pgYDzKOyRMEp2
★ Facebook: http://facebook.com/wisdomwanderer
★ Twitter: https://twitter.com/wisdom_wanderer
★ Tumblr: https://wisdomwanderer.tumblr.com
★ Google+: https://goo.gl/cZG7Vz
★ Instagram: http://instagram.com/wisdom_wanderer
★ Pinterest: https://pinterest.com/wisdom_wanderer/
★ Sarahah: https://wisdomwanderer.Sarahah.com

Podziel się
Inline
Inline