Magiczny Traktat Króla Salomona

Określane jako Higromanteia, czyli Magiczny Traktat Salomona, to starożytne teksty zawierające wiedzę na temat tworzenia planet, czasowych talizmanów, opisują również sposób wykucia magicznego miecza, naczyń do wróżenia i przyzywania duchów.

Ta starodawna kompilacja tekstów jest starożytnym grymuarem, oferującym czytelnikowi wiedzę o wróżeniu, wykorzystaniu roślin i ziół oraz astrologii, a także zasadach magii. Magiczny Traktat o Salomonie jest jednym z dwóch podręczników magii, księgą drugą jest księga zwana „Klucz Salomona”.  Klucz Salomona jest uważany za najtrwalszą, wiarygodną i znaną księgę autorstwa Króla Salomona, jaką kiedykolwiek znaleziono. Król Salomon posiadał wiedzę przekazaną mu przez anioła, który był bardzo uległy i posłuszny. Zaoferował mu mądrość i dostęp do wiedzy tajemnej.

Magiczny Traktat Salomona jest powszechnie znany jako Mały Klucz Całej Sztuki Higromatycznej założony przez Kilku Rzemieślników i przez Świętego Proroka Salomona lub po prostu jako Higromanteia.

Te magiczne zaklęcia z czasów bizantyjskich były rzekomo instrukcjami napisanymi przez Salomona do jego syna Rehoboama, oferując wiedzę na temat wróżbiarstwa, zastosowań roślin i ziół oraz astrologii, a także zasad magii. Angielska wersja Magical Treatise of Solomon została udostępniona po raz pierwszy w 2011 roku, kiedy została wydana przez Ioannisa Marathakisa.

Tłumaczenie to jest uważane za unikalną wersję i eksperci stwierdzają, że: „Po raz pierwszy (poza garstką stron w pracach akademickich) pełny grecki oryginał Klucza Salomona pojawia się w języku angielskim.”

Ten starożytny grymuar zawiera w sobie tajemną wiedzę spisaną przez Króla Salomona. Wśród licznych wskazówek i porad znajdziemy w nim sposoby wykuwania miecza magicznego, wróżenie, przyzywanie duchów i je kontrolowanie, wróżbiarstwo i astronomia.

Przeczytaj również: Demonologiczna księga Lemegeton cz. 1

Co więcej, Magiczny Traktat zawiera również szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób przyzwać anioła i jak modlitwami kontrolować wpływ planet. Między innymi ta starożytna kolekcja czarów zawiera szereg astrologicznych kłamstw i wyjaśnia związek, który istnieje pomiędzy różnymi planetami i określonymi roślinami. Starożytne teksty wymieniają różne anioły i demony na różne planety, dni i godziny oraz funkcje, które pełnią.