Mapa Buache – grafika przedstawiająca Antarktydę bez lodu

Wiele osób twierdzi, że Ziemię zamieszkiwały bardzo zaawansowane cywilizację, które posiadały rozwiniętą zdolność kartografii porównywalną do czasów współczesnych. Całość stała się jeszcze bardziej ciekawsza kiedy to udało się odnaleźć dużą ilość map przedstawiającą naszą planetę sprzed ostatniej epoki lodowej. Ten fakt jest jednak ignorowany przez aktualną historię.

https://youtu.be/5OgmpJvePRg

Nikt nie jest w stanie wyjaśnić, w jaki sposób bardzo stare mapy przedstawiają obszary Antarktydy jeszcze za czasów gdy nie była pokryta lodem. Panuje przekonanie, że te mapy zostały stworzone przez przedpotopowe cywilizacje żyjące na naszej planecie tysiące lat temu.

Jedną z takich kontrowersyjnych map jest grafika wykonana przez francuskiego geografa o imieniu Philippe Buache de la Neuville. Mapa Buache posiada dwie wersje. Pierwszy wykres ukazuje Antarktydę wolną od lodu natomiast druga mapa nie wspomina o tym kontynencie w ogóle. Wiele wskazuje na to, że Buache nie wiedział o nieistnieniu lodowego kontynentu i jego przedstawienia były jedynie hipotezą.

Ta XVIII-wieczna mapa odzwierciedla kontynent Antarktydy zanim został on pochowany przez grubą warstwę lodu. Jedynym sposobem na poprawne przedstawienie jej granic było narysowanie Antarktydy zanim nie posiadała lodu. Wydana w 1737 roku ukazuje prawidłowy zarys tego podwodnego płaskowyżu, na którym znajdują się wyspy. Co ciekawsze mapa Buache przedstawia wolną przestrzeń wypełnioną wodą dzieląc kontynent Antarktydy na dwa lądy. Według Chalres’a Hapgoods’a, który w 1966 roku napisał książkę „Maps of the Ancient Sea Kings”. W niej wspomina, że mapa Bauche została stworzona w oparciu o starożytne wykresy pozostawione przez nieznane cywilizacje.

Jak zawsze przeciwnicy nie zgadzają się z tą tezą.Tak czy inaczej mapa Bauche idealnie odwzorowuje linie lądów Antarktydy co w tamtych czasach byłoby niesamowicie trudne, a nawet i niemożliwe do wykonania. Jeśli uważnie przyjrzymy się mapie zauważymy dwa niezwykle ważne słowa conjecturée (podejrzewać) i soupçonnée (domyślać się), które umiejscowione są w południowym rejonie kontynentu. Oznacza to, że według niektórych ten szkic był jedynie hipotezą Buach’ego.

Jednak owa mapa nie jest wyjątkowa. Istnieje wiele starożytnych map, które przedstawiają naszą planetę. Wykonanie takich grafik w tamtych czasach z pewnością nie było prostym zadaniem. Czy niektóre z nich zostały wykonane przy pomocy zaawansowanych technologii to na zawsze pozostanie tajemnicą. Warto jednak poznać inne mapy stworzone w odległych czasach, które w kolejnych artykułach przedstawię. Czy jednak jest to dowód, że starożytne cywilizacji doskonale zdawały sobie sprawę z całkowitej wielkości i kształtu naszej planety?

Podziel się
Inline
Inline