Trzy najbardziej tajemnicze stowarzyszenia

Od zarania dziejów liczne tajne stowarzyszenia pojawiały się na naszej planecie zapisując swą działalność na kartach historii. Mimo iż wiele z nich niespodziewanie zniknęło lub zamknęło działalność to wciąż „aktywnie” działa i otacza się aurą tajemniczości. W dzisiejszym artykule przedstawię wam trzy tajne stowarzyszenia.

Czy istnieją strażnicy pradawnej wiedzy? Czy są oni częścią wielkiej konspiracji dziejącej się na Ziemi? Może to brzmieć jak paranoja ale miliony ludzi na całym świecie wierzą w istnienie takich sekt natomiast spora część ludności uważa, że kontrolują oni nasze życie.

Odessa.

Sekretne stowarzyszenie Odessa jest znane ponieważ pojawiło się wiele artykułów, książek czy też filmów mówiących o tym tajnym stowarzyszeniu. Odessa było to tajne Nazistowskie stowarzyszenie bardzo podobne do innej organizacji zwanej Spinne Die. Odessa pochodzi z języka niemieckiego Organisation der ehemaligen SS-Angehörigen co w wolnym tłumaczeniu oznacza Organizacja Byłych Członków SS. Po II Wojnie Światowej, organizacja zajmowała się pomaganiem byłym nazistowskim dowódcą ucieczkę z przegranych Niemiec i osiedlenie się w innych krajach takich jak Argentyna, Brazylia, Chile, Paragwaj czy Meksyk. Uważa się, że Odessa zniknęła przez śmierć ostatnich jej członków jednak wciąż wiele osób uważa, że stowarzyszanie przetrwało i działa w podziemiach do dnia dzisiejszego.

The Brethren of Purity.

Jest to jedno z najbardziej tajemniczych tajnych stowarzyszeń na naszej planecie. Nazwa pochodzi z języka arabskiego i tłumacząc angielską nazwę na polski oznacza Bracia Czystości. Stworzone zostało w VIII wieku w mieście Barsa, dzisiejszy teren Iraku. Struktura tej tajemniczej organizacji i tożsamości jego członków nigdy nie były jasne. Ich ezoterycznych nauk i filozofii są wyjaśnione w epistolarnej stylu w Encyklopedii braci czystości (Rasa’il Ikhwan al-SAFA „), olbrzymim kompendium 52 listów, które w znacznym stopniu wpływają na późniejszą encyklopedie.To tajne stowarzyszenie dzieliło swoich członków na cztery grupy, które zostały skategoryzowane w zależności od wieku członków. Najwyżej byli prorocy i filozofowie, którzy mieli anielską rangę.

Rosicrucian Order.

Zwani Różokrzyżem. Termin odnoszący się do ruchu i nauki głoszonej przez kontynuatorów starożytnych szkół misteryjnych, jacy pojawili się na przestrzeni XV wieku, a którzy nawiązywali do idei zawartych w tradycjach gnostyckich głoszonych wcześniej m.in. przez esseńczyków, manichejczyków, katarów. Pierwsze dokumenty związane z tym ruchem pochodzą z XVII wieku. Różokrzyż zaznacza w swej filozofii boskie pochodzenie człowieka rozpatrywane przez upadek w grzech oraz możliwość ponownego zjednoczenia z boskim polem życia. Nauka ta powiązana jest silnie z alchemią, postrzegając możliwość zbawienia w przemianie ołowiu symbolizującego naturę człowieka ziemskiego w złoto prawdziwego boskiego człowieka, który niczym Feniks z popiołów musi wznieść się z grobu natury. Hermetyczna nauka różokrzyżowców wywodzi się z: gnozy, alchemii, kabały, neoplatonizmu i filozofii.

Podziel się

Dodaj komentarz