Naukowcy odkryli galaktykę, która nie powinna istnieć

Galaktyka-widmo odnaleziona przez naukowców składa się prawie tylko z ciemnej materii. Nazwana została Dragonfly 44 i jest jedną z najbardziej tajemniczych galaktyk we wszechświecie.

https://youtu.be/sMDQgfqeAks

Mimo, że ten przedziwny twór znajduje się stosunkowo blisko to przez słabą emisje światła ciężko ją było znaleźć. Galaktyka składa się prawie z ciemnej materii, tajemniczej i do tej pory nie pojętej teoretycznie siły stanowiącej około 27% całego naszego wszechświata.

Dragonfly 44 została odkryta przez naukowców rok temu. Ulokowana jest w pobliżu galaktyki Coma Cluster, około 330 milionów lat świetlnych od Ziemi. Kiedy badacze postanowili się przyjrzeć nowo-odkrytej galaktyce, okazało się że nie składa się ze zwykłych gwiazd lecz z ciemnej materii.

Dragonfly-galaxy

Uważa się, że Dragonfly 44 posiada masę zbliżoną do Drogi Mlecznej lecz w porównaniu, normalne „rzeczy” czyli pył, gazy, planety stanowią tylko jeden procent. Ilość ciemnej materii w galaktyce skłania naukowców do głębokich refleksji i debat na temat: czym jest ta galaktyka, jak powstała i jak może istnieć. Dalsze badania nad galaktyką-widmo wskazują, że posiada sto razy mniej gwiazd niż Droga Mleczna, tylko tyle naukowcy byli w stanie dojrzeć. Naukowcy uważają, że bez dodatkowej grawitacji pochodzącej z ciemnej materii Dragonfly 44 mogłaby się szybko rozpaść.

Napisz do mnie: kontakt@wisdomwanderer.pl
★ Strona: http://wisdomwanderer.pl
★ Patronite: https://patronite.pl/wisdomwanderer
★ Ankieta: https://goo.gl/forms/ZKp4pgYDzKOyRMEp2
★ Facebook: http://facebook.com/wisdomwanderer
★ Twitter: https://twitter.com/wisdom_wanderer
★ Tumblr: https://wisdomwanderer.tumblr.com
★ Google+: https://goo.gl/cZG7Vz
★ Instagram: http://instagram.com/wisdom_wanderer
★ Pinterest: https://pinterest.com/wisdom_wanderer/
★ Sarahah: https://wisdomwanderer.Sarahah.com

Podziel się
Inline
Inline