Naukowcy ostrzegają: Księżyc na drodze kolizyjnej z Ziemią

Naukowcy opublikowali bardzo poważne oświadczenie, które mówi że Księżyc jest na kursie kolizyjnym z naszą planetą. Według badaczy wynika to z pływów tarcia (które odpowiadają między innymi za przypływy i odpływy oceanów). Wyniki badań są następujące: Księżyc powoli zbliża się do Ziemi co może skutkować zderzeniem.

Nie trzeba być ekspertem żeby wyobrazić sobie co by było gdyby Księżyc zderzył się z Ziemią. Nastąpiłaby ogromna katastrofa, która skutkowałaby wymarciem gatunku ludzkiego jak i wszystkich żywych organizmów (pomijając oczywiście drobnoustroje itp.).

Oświadczenie naukowców kłóci się z przyjętą teorią, która mówi o tym, że Księżyc każdego roku oddala się od nas o 4 centymetry. Jednak warto przypomnieć, że nauka to nie ciało stałe. To co uznawano za pewnik, teraz może być już wiedzą zdezaktualizowaną. Naukowcy twierdzą, że za zbliżanie się naszego satelity odpowiada to pływy tarcia.

– Ostatnim etapem ewolucji pływów w systemie Ziemia-Księżyc będzie w rzeczywistości oddziaływaniem Księżyca i w późniejszej fazie kolizją z Ziemią. – powiedział dla magazynu „Forbes” Jason Barnes, naukowiec z Uniwersytetu w Idaho.

Naukowcy twierdzą, że okres rotacji naszej planety będzie zwalniał i dopasowywał się do rotacji Księżyca. Kiedy to nastąpi, grawitacja naszej planety będzie przyciągać Księżyc, co spowoduje ze nasz satelita zacznie dryfować w kierunku Ziemi.

– Ostatecznie, [Księżyc] będzie tak blisko, że to wewnętrzna spirala, rozproszy jego orbitalną energię kinetyczną w spektakularnej kolizji i fuzji z Ziemią. – powiedział Barnes.

Spokojnie spokojnie, nie musicie cieszyć się, że ominie was spłata kredytu czy matura z matematyki. Jak ostrzegają naukowcy takie zjawisko może zdarzyć się za około 65 miliardów lat. Phi.

Za 65 miliardów lat to nasz Układ Słoneczny będzie prędzej parował niż istniał. Słońce zmieni się wtedy w czerwonego olbrzyma co spowoduje jego rozszerzanie się i w ostateczności połknie większość Układu Słonecznego.

Jednak i na to prawdopodobnie się nie doczekamy ponieważ za około 6 miliardów lat Słońce wykorzysta całe swoje paliwo czyli wodór. Jego rdzeń wtedy spali się i ze Słońca pozostanie biały karzeł. Już wtedy Ziemie czeka zagłada o ile wcześniej sami siebie nie zabijemy.

Źródło.

Podziel się

Dodaj komentarz