Obudźcie się! Przerażające obrazy „głodującego” niedźwiedzia polarnego

Mówiąc o tym, jak zmiany klimatu wpływają na planetę, wiele osób nie rozumie poważnych konsekwencji tego zjawiska, dopóki nie ma namacalnych dowodów, których nie można zignorować.

Jest wielu ludzi, którzy nadal twierdzą, że globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne nie są prawdziwe i że większość z nich to tylko jeden ogromny spisek.

Jednak pomimo faktu, ci, którzy nie chcą „uwierzyć” w zmiany klimatu, dowody są wszędzie wokół nas, a ten przejmujący obraz głodującego niedźwiedzia polarnego, ledwie przechadzającego się po bezdrożach, jest ostatecznym uderzeniem.

Ujęcia zostały wykonane przez Cristina Mittermeier i Paul Nicklen, są to fotografowie National Geographic i założyciele stowarzyszenia Sea Legacy.

„To miażdżąca duszę scena, która wciąż mnie prześladuje, ale wiem, że musimy podzielić się zarówno pięknem, jak i rozdzierającym serce, jeśli zamierzamy przełamać ściany apatii. Tak wygląda głód. Zanik mięśni. Brak energii. To powolna, bolesna śmierć „, powiedział fotograf Paul Nicklen.

W rozmowie z National Geographic powiedział: „Staliśmy tam, płacząc, filmując ze łzami spływającymi po naszych policzkach. – Oczywiście, że przyszło mi to na myśl, ale to nie tak, że chodzę z bronią uspokajającą lub 400 funtami mięsa z fok.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak niedźwiedź polarny w zaawansowanym wieku, który jest na ostatnim etapie życia; jednak wizerunek Niedźwiedzia Polarnego, który przedstawiają fotografowie, jest dowodem na to, że zwierzę są w poważnym stanie niedożywienia.

W jednym z filmów nagranych przez Paula Nicklena i udostępnionych na koncie Instagram National Geographic można zauważyć, że niedźwiedź polarny ma trudności z chodzeniem, z powodu braku energii, który jest wynikiem głodu.

Według organizacji Polar Bears International mniej niż 25 000 niedźwiedzi polarnych pozostaje na wolności.

Na przykład w latach 2001-2010 populacja w okolicach Morza Beauforta, położonego na terytorium Kanady, spadła o prawie 40 procent, z 1500 do 900 niedźwiedzi.

Dieta niedźwiedzi polarnych opiera się głównie na mięsie z fok. Foki często przebywają na pokładach lodu oceanicznego jednak te zamrożone warstwy znikają, a główną przyczyną jest zmiana klimatu.

Niedźwiedź polarny został w 2008 roku wymieniony jako gatunek zagrożony przez Ustawę o zagrożonych gatunkach (ESA) i według ekspertów do 2050 roku niedźwiedzie polarne mogą wyginąć.

Jeśli drastyczne środki nie zostaną wdrożone, aby zmniejszyć temperaturę planety i przeciwdziałać postępowi zmian klimatycznych, niedźwiedzie polarne znikną na zawsze z naszej powierzchni. Aby uratować nie tylko niedźwiedzie polarne, ale także inne gatunki, które zmagają się z wyginięciem, nasze społeczeństwo musi zdać sobie sprawę, że wszyscy utknęliśmy na tej samej planecie.

Zamiast ją zanieczyszczać i niszczyć, powinniśmy szukać sposobów na polepszenie na niej życia.

via GIPHY

„Prawda jest taka: jeśli Ziemia będzie się nadal nagrzewać, stracimy niedźwiedzie i całe polarne ekosystemy. Ten duży niedźwiedź nie był stary i na pewno umarł w ciągu kilku godzin lub dni od tej chwili. Ale są rozwiązania. Musimy zmniejszyć spalanie węgla, przestać wycinać nasze lasy i zacząć stawiać ziemię – nasz dom – na pierwszym miejscu”- zasugerował Nicklen.

Podziel się

Dodaj komentarz