Ogromne podziemne tunele sprzed 12 000 lat

Czy to możliwe, że starożytne cywilizacje były połączone tysiące lat temu? Według tysięcy podziemnych tuneli, która rozciągają się od północnej Szkocji aż po tereny morza śródziemnego to odpowiedź może być oczywista. 

Sposób skonstruowania tychże tuneli zapewne pozostanie tajemnicą lecz wielu ekspertów uważa sieć owych tuneli sprzed 12 000 lat została zbudowana w celu ochrony przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami.  Inni naukowcy sądzą, że była to „współczesna autostrada”, która umożliwiała szybką wędrówkę miedzy odległymi od siebie miejscami w Europie.

article-2022322-0D47A59700000578-168_634x882

W książce „Secrets Of The Underground Door To An Ancient World”, niemiecki archeolog Doktor Heinrich Kush pisze: „W całej Europie było ich tysiące. W Austrii udało nam się znaleźć setkę innych. Znajdują się dosłownie w całej Europie”.

Niektóre z tuneli są bardzo małe mierzące metr szerokości. Są jednak takie, które zawierają podziemne komory i pomieszczenia magazynowe. Sam fakt znalezienia tych tuneli wskazuje, że starożytne ludy zamieszkujące Europe wykazywały się ogromną pomysłowością czego oczywiście nie mówi się w aktualnych podręcznikach do historii. Wygląda na to, że dawne cywilizacje już ponad dziesięć tysięcy lat temu posiadały wiedzę i narzędzia do tworzenia owych struktur. Dowodami na to są Piramidy w Bośni wraz z kilometrowymi podziemnymi tunelami.

underground-city-in-turkey-derinkuyu-768x576

Innym przykładem może być Kapadocja w Turcji. Podziemne miasto Derinkuyu to kolejny dowód wskazujący na doskonałość i zaawansowanie starożytnych. Podziemne miasto jest chyba największym osiągnięciem budownictwa podziemnego, który posiada również ogromna siec tuneli. Cecha kamienienia w Kapadocji jest jej miękkość. Budowniczowie musieli być bardzo ostrożni podczas budowania ponieważ jeden mały błąd mógł doprowadzić do katastrofy.

Göbekli Tepe to również niesamowity przykład zdolności budowniczych, którymi dysponowały pradawne ludy. Według Doktora Kusch, często przy wejściu do tunel stawiano kaplice ponieważ kościoły bały się pogańskich miejsc.

 

Podziel się
Inline
Inline