Poznaj Solar Express, który doleci na mars w 37 godzin

Ten niesamowicie rewolucyjny koncept sprawi, że podróże międzygwiezdne zmienią się nie do poznania. Wiele osób wierzy, że ten o to kosmiczny pociąg może przewieźć ludzi na Mars w 37 godzin.

https://youtu.be/i8mI_ANG__g

Ten fascynujący kosmiczny statek nazwany Solar Express będzie mógł kursować na trasie Ziemia-Mars z ogromną szybkością i co ważniejsze nigdy nie będzie musiał zwalniać.

– W przestrzeni kosmicznej, najdroższym etapem podróży byłoby przyspieszanie i zwalnianie – powiedział Charles Bombardier z Imaginative, organizacji non-profit której celem jest inspirowanie pokoleń aby stworzyły mobilną przyszłość. Bombardier pracował razem z inżynierem Oliverem Peraldinem.  – energia wymagana do tych etapów jest ogromna, zwłaszcza dla czegoś tak wielkiego jak kosmiczny pociąg. Ponadto gdyby dodać mu jeszcze ładunek np. ze sprzętem to koszty by się jeszcze bardziej zwiększyły. Jednak jeśli pociąg utrzymywałby stałą prędkość to zużycie energii byłoby minimalne. Taka jest właśnie idea Solar Express.

Solar-Express-Close-Up-Boris-Schwarzer

Twórcy zapewniają, że Solar Express mógłby przewozić dowolny ładunek, sprzęt, minerały i wszelkie potrzebne rzeczy na Marsie nie zapominając oczywiście o ludziach. Trzeba przyznać, że jest to projekt rodem z filmów science-fiction. Im szybciej pociąg by się poruszał tym większe byłyby koszty na „złapanie go”. Bombardier przewiduje różne drogi i tym samym różne ceny.

Działanie Solar Express można by porównać do paczek pocztowych. Jeśli chcemy aby paczka szybko doszła to wysyłamy expresem, gdy nam się jednak nie śpieszy korzystamy z ekonomicznej przesyłki. Tak samo byłoby z pociągiem, który w zależności od wagi ładunku wybierałby albo ekonomiczną trasę albo najszybszą. Według wypowiedzi Bombardiera dla Forbes, pierwszy statek kosmiczny mógłby dotrzeć na nasz Księżyc w zaledwie siedem godzin zachowując przy tym prędkość 15 km/s. Według niego Księżyc służby za rodzaj wyrzutni dla Solar Express ponieważ zerowa grawitacja byłaby bardzo pomocna przy budowie konstrukcji. Mars to drugi dobry kandydat.

Ipad-Solar-Express-4

Solar Express byłby to w rzeczywistości statek kosmiczny składający się z serii cylindrów. Każdy z cylindrów miałby co najmniej  50 metrów długości. Sześć takich „wagonów” składałoby się na jeden statek. Zawartość ładowni mogłaby być zmieniana w czasie lotu dzięki inteligentnym robotom.

Źródło: http://imaginactive.org/

Napisz do mnie: kontakt@wisdomwanderer.pl
★ Strona: http://wisdomwanderer.pl
★ Patronite: https://patronite.pl/wisdomwanderer
★ Ankieta: https://goo.gl/forms/ZKp4pgYDzKOyRMEp2
★ Facebook: http://facebook.com/wisdomwanderer
★ Twitter: https://twitter.com/wisdom_wanderer
★ Tumblr: https://wisdomwanderer.tumblr.com
★ Google+: https://goo.gl/cZG7Vz
★ Instagram: http://instagram.com/wisdom_wanderer
★ Pinterest: https://pinterest.com/wisdom_wanderer/
★ Sarahah: https://wisdomwanderer.Sarahah.com

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.