Pozostałości po Anunnaki: Wielki Sfinks

Jednym z najbardziej kontrowersyjnym z tematów w dzisiejszych czasach są starożytni Anunnaki i ich wpływ na współczesną cywilizację. Jeśli spojrzymy na historię stojącą za tajemniczym miastem istniejącym około 200 000 lat temu w Afryce to możemy założyć że Wielki Sfinks w Gizie jest w jakiś sposób połączony z cywilizacją Anunnaki. 

Co jeśli historia o Anunnaki jest nie tylko „bajką dla dorosłych”? Czy rzeczywiście tysiące lat temu tajemniczy bogowie zwani Anunnaki zstąpili z nieba i dali impuls do początków dzisiejszej cywilizacji? W takim razie czy podczas ich pobytu mogli zostawić na naszej planecie jakąś konstrukcję świadczącą o ich wizycie?

Według wielu autorów, takie dowody możemy znaleźć na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się Wielkiemu Sfinksowi w Gizie i jego możliwych powiązaniach z starożytnymi Anunnakami.

Starożytni Egipcjanie nie posiadają żadnych zapisków dotyczących „wybudowania” Sfinksa i co ciekawe, został on odkryty w 1817 roku będąc prawie całkowicie zakopanym w piasku kiedy to Badania archeologiczne prowadzone przez Giovanni Battista Caviglia pozwoliły na całkowite odsłonięcie klatki piersiowej Sfinksa.

Już na samym początku pojawia się zagwozdka. Jeśli został podobno zbudowany przez Egipcjan to dlaczego nie ma o tym żadnej wzmianki w starożytnych tekstach. Egipcjanie, którzy wszystkie najważniejsze daty i wydarzenia zapisywali na ścianach świątyń czy piramid pominęli Sfinksa? Jest też oczywiście możliwość, że taki kroniki nie zostały jeszcze odkryte.

Prace nad Wielkim Sfinksem trwały jeszcze kilka dekad. Ostatecznie cała budowla została odkryta przez wyprawy archeologiczne prowadzone przez Emile Baraize pomiędzy rokiem 1925 do 1936.

Wielu autorów wierzy, że Wielki Sfinks jest najlepszym przykładem istnienia cywilizacji pochodzącej sprzed powodzi. Co jeszcze ciekawsze, według badań przedstawionych na International Conference of Geoarchaeology and Archaeomineralogy odbywającej się w Sofii pod tytułem „Geologiczny apsekt problemu datowania węglem Wielkiego egipskiego Sfinksa”, przez Manichev Vjacheslav I. (Instytut geochemii Narodowej Akademii Nauk Ukraina) i Aleksandera G. Parkhomenko (Instytut Geografii Narodowej Akademii Nauk Ukrainy ) zakładają, że Wielki Sfinks mógł być zbudowany około 800 000 lat temu Ta odważna teoria została wsparta przez naukę.

Ale kto 800 000 lat temu mógł pozostawić taką przedziwną budowlę? Miliony ludzi na całym świecie wierzą, że to właśnie Anunnaki „ci którzy zeszli z niebios na Ziemię” byli przybyszami, którzy zapoczątkowali naszą cywilizację. O Anunnaki możecie dowiedzieć czytając moje artykuły (czytaj więcej) dlatego nie będę skupiał się na opisaniu tej cywilizacji. Według autorów Anunnaki to wysoce zaawansowana obca cywilizacja, która pochodzi (lub pochodziła) z nieuchwytnej planety X zwaną również Nibiru – podobno krążącej w naszym układzie słonecznym.

Powróćmy do starożytnych Egipcjan i Wielkiego Sfinksa w Gizie. Ostateczne archeolodzy nie są w stanie wyjaśnić, kto go zbudował i w jaki sposób w ogóle powstał.

W 1881 roku Gaston Maspero, francuski egiptolog napisał w swojej książce „Dawn of Civilization” takie oto słowa „…Sfinks mógł istnieć od czasów wyznawców Horusa, czasach wyścigu między pół-boskimi istotami, które według wierzeń rządziły ziemiami Faraonów tysiące lat temu”.

Brak wzmianki o twórcach Sfinksa i sposobie jego powstania spędza wielu sen z powiek. Jedną z największą wskazówką są ślady erozji wodnej doprowadzając wielu badaczy do wniosku, że ta budowla istniała na długo przed egipską cywilizacją i czasami przed potopem.

Nie możemy zapomnieć, że pod Wielkim Sfinksem znajdują się tajemnicze pomieszczenia, do których wstęp został przez rząd egipski zabroniony. Według niektórych pod tą budowlą mieści się legendarna Hala Zapisów (z ang. Hall of Records), o której pisałem w tym artykule. Mówi się, że ta hala jest kluczem do zrozumienia naszej cywilizacji i prawdziwej historii ludzkości.

W książce „Message of the Sphinx”, autorzy Graham Hancock i Robert Bauval napisali o zablokowaniu przez egipski rząd i amerykańskich archeologów wszelkich badań związanych z Sfinksem jak i rejonami wokół uniemożliwiając tym samym komukolwiek zlokalizowanie podziemni enigmatycznego Sfinksa. Blokada została nałożona aby chronić Sfinksa? Trudno w to uwierzyć aby amerykanami kierowała troska.

A w co Wy wierzycie jeśli chodzi o Sfinksa?

Napisz do mnie: kontakt@wisdomwanderer.pl
★ Strona: http://wisdomwanderer.pl
★ Patronite: https://patronite.pl/wisdomwanderer
★ Facebook: http://facebook.com/wisdomwandererpl
★ Twitter: https://twitter.com/wisdom_wanderer
★ Tumblr: https://wisdomwanderer.tumblr.com
★ Google+: https://plus.google.com/109938702170061468415
★ Instagram: http://instagram.com/wisdom_wanderer
★ Pinterest: https://pinterest.com/wisdom_wanderer/

Grafika: http://users.telenet.be/Sfinx/images/sfinx%20egypte.jpg

Podziel się

Dodaj komentarz