Starożytne sumeryjskie tablice odkrywają sekret o Anunnaki

Wśród wielu starożytnych sumeryjskich tablic odkrytych na przestrzeni wieków, można znaleźć niezbite dowody świadczące o istnieniu zaawansowanej obcej cywilizacji żyjącej wraz z jeszcze młodym gatunkiem ludzkim.

Liczne tablice klinowe odkryte w ruinach Babilonu w południowej Mezopotamii są niewątpliwie jedną z najbardziej kontrowersyjnych zagadek archeologii. Zostały odnalezione przez Sir Austen’a Henry’ego Layard’am który natknął się na ten historyczny skarb w 1849 roku.

Na tablicach zapisano wiele historii i legend niesamowicie zbliżonych do biblijnego stworzenia świata, bóstw i potopu wraz z Arką. Wielu naukowców niektóre opisy zinterpretowało jako hybrydy ludzi i potężnych bogów.

Przetłumaczenie takich tablic nie było wcale proste. Badacze poświęcili dziesięciolecia próbując zrozumieć i zinterpretować zawiłe symbole. Język sumeryjski jest uważany za język izolowany czyli taki, który ze względu na swą specyfikę, tj. strukturę gramatyczną, leksykę bądź inne czynniki nie wykazują pokrewieństwa z żadnym innym istniejącym językiem. Można powiedzieć, że jest unikalny tak samo jak sumeryjska historia i mitologia. Naukowcy badając język sumeryjski próbowali nawiązać podobieństwo z innymi grupami języków lecz bez żadnego powodzenia.

sumer2225

Sumerowie posługiwali się hieroglifami, które następnie przekształcili w pismo klinowe. Sumeryjski wraz z starożytnym egipskim pismem może konkurować w wyścigu o miejsce najstarszego znanego pisma. Wiele osób wierzy, że to właśnie Sumerowie są uważani za tych, którzy jako pierwsi spisali swoje pierwsze kroki. Zaznajamiając się z historią sumeryjską można wywnioskować, że był to lud zakochany w kosmosie i obserwacji nieba. Czy rzeczywiście starożytna cywilizacja miała kontakt z pozaziemskimi bogami, których zwała Anunnaki?

Jednym z przodowników teorii o kontaktach ludzi i obcych był Zecharia Sitchin. Owa teoria została nazwana jako „Ancient Astronaut Theory” co tłumacząc znaczy teoria starożytnego astronauty. W swych licznych pracach Sitchin wnioskuje, że początek starożytnej Mezopotamii powstał tylko dzięki istotom pozaziemskim Anunnaki, którzy przybyli na Ziemię z odległej planety Nibiru krążącej gdzieś w mrocznych zakamarkach Układu Słonecznego.

Jednakże charakter i pochodzenie Anunnaki jest tematem bardzo kontrowersyjnym i wiele razy dyskutowanym wśród grona badaczy. Wielu uważa, że są to tylko metafory kreacjonizmu występujące w mitach. Lecz Anunnaki znaleźć można także w wielu innych starożytnych tekstach, nawet i w Księdze Rodzaju.

Biblijny kreacjonizm zakłada, że Niebo i Ziemia zostało stworzone przez Boga natomiast Adam utworzony na jego obraz. Wszystkie te opisy i opowieści o Ewie, Arce Noego pokazują obraz dalekiej przeszłości. Skoro starożytne sumeryjskie teksty są znacznie starsze niż biblia to ostatecznie, która opowieść jest „prawdziwa” a co jest faktycznym mitem?

Mankind-Human-Species-Missing-Link-the-Anunnaki

Na naszym świecie żyje ogromna ilość zwolenników teorii o Anunnaki. Twierdzą oni, że Anunnaki to potężna pozaziemska rasa istot, które w odległej przeszłości zmodyfikowała ówczesny gatunek ludzi lub też go stworzyła do własnych celów. Inni nawet sugerują, że stało się to przed potężnym potopem, który miał miejsce około 10 000 do 12 000 lat temu. Jeśli wziąć pod uwagę prawdziwość takiego kataklizmu to rzeczywiście mógłby on całkowicie „zresetować” istniejącą wtedy rasę ludzi i zmusić ich do zaczęcia życia od zera.

Dobrze skoro założymy istnienie starożytnych Anunnaki w przeszłości to gdzie są teraz? Jeśli ludzie są rzeczywiście wynikiem manipulacji przez wysoce zaawansowany gatunek obcych to czy „twórcy” nie chcieli by utrzymywać z nami kontaktu? Wielu ludzi wskazuje na ogromne podobieństwa wśród różnych kultur na całym świecie czy to Egipcjan, Inków, Majów, Azteków i innych kultur Afrykańskich. Mają one wspólną historię o „bogu”, który przybył z nieba i do niego wrócił zapowiadając swój powrót.

Według badań nad sumeryjskimi tablicami przez Sitchina, Anunnaki przebyli na Ziemie prawdopodobnie 450 000 lat temu szukając minerałów mogących uchronić zniszczenie planety Nibiru. Szukali przede wszystkim złota dlatego też jako pierwszy kontynent wybrali Afrykę. Zbudowali tam całe fabryki zajmujace się wydobyciem złota i transportem do macierzystej planety. Teoria ta została odrzucona i zaklasyfikowana jako niedorzeczna przez grono „naukowców”. Dla jednych fantastyka natomiast dla innych prawda. Warto wspomnieć o starożytnej sumeryjskiej liście królów zawierającej: „Gdy królestwo zstąpiło z nieba, królestwo było w Eridug. W Eridug, Alulim został królem; rządził 28800 lat. laljar rządził przez 36000 lat. Dwoje królów; rządzili przez 64800 lat.”

Napisz do mnie: kontakt@wisdomwanderer.pl
★ Strona: http://wisdomwanderer.pl
★ Patronite: https://patronite.pl/wisdomwanderer
★ Ankieta: https://goo.gl/forms/ZKp4pgYDzKOyRMEp2
★ Facebook: http://facebook.com/wisdomwanderer
★ Twitter: https://twitter.com/wisdom_wanderer
★ Tumblr: https://wisdomwanderer.tumblr.com
★ Google+: https://goo.gl/cZG7Vz
★ Instagram: http://instagram.com/wisdom_wanderer
★ Pinterest: https://pinterest.com/wisdom_wanderer/

Podziel się

2 thoughts on “Starożytne sumeryjskie tablice odkrywają sekret o Anunnaki

Dodaj komentarz