Wizerunek obcych na starożytnych monetach

Ta starożytna moneta została znaleziona podczas renowacji jednego z egipskich domów. Wielu ludzi wierzy, że na wizerunku została przedstawiona istota pochodząca z kosmosu. To nie pierwsze takie odkrycie. Na wielu innych monetach znalezionych w przeszłości umieszczono machiny przypominające pojazdy kosmiczne.

Czytaj dalej lub posłuchaj w wersji audio:
Subskrybuj:

Raz na jakiś czas ludzkość odkrywa przedziwne artefakty, które zmuszają nas do zastanowienia się „czy aby przypadkiem historia świata na pewno została prawidłowo opowiedziana”. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że wiele z takich przedmiotów jest fałszywa. Co jednak z resztą? Czy to możliwe, że są one pozostałością po dawnej cywilizacji?

W dawnych czasach ludzie odkrywali przeróżne niesamowite monety, które nasuwały wiele pytań bez odpowiedzi. Niektóre z tych monet przedstawiały dziwne „latające obiekty” podczas gdy inne tak jak na przykład moneta powyżej przypominały postać pochodzącą z innego układu planetarnego. Taka moneta mogła być bita ku czci pozaziemskich astronautów tysiące lat temu.

ufo-in-coin
Dla jednych to chmury, dla innych latający pojazd.

Jakiś czas temu odkryto nową monetę, która wskazuje na bliskie kontakty ziemian i istot pozaziemiskich. Jednak zanim wyciągniemy pochopne wnioski to należy się zatrzymać i zastanowić nad prawdziwości tego przedmiotu. Znalezisko ożywiło zainteresowanie zarówno sceptyków jak i UFOlogów, którzy debatowali nad pochodzeniem przedmiotu i jego autentyczności.

Według thesun.co.uk [1] „podczas renowacji domu w Egipcie, jeden z pracowników natknął się na tajemniczą monetę, która przedstawiała popiersie istoty pochodzącej z innego świata i posiadającej duże oczy, łysą głowę i szczupłe policzki.”

Portal Mysterious Earth [2] napisał: „Grupa ludzi pracująca podczas renowacji domu znajdującego się w południowym Egipcie znalazła bardzo rzadką starożytną monetę.”

Podczas gdy wiele osób zachwyciło się tą wiadomością i od razu uwierzyło w autentyczność monety to my musimy się wstrzymać i pomyśleć nad innymi możliwościami pochodzenia tejże monety.

Trzeba przyznać, że moneta jest niesamowita lecz to nie znaczy, że jest prawdziwa ale tak samo nie znaczy, że musi być od razu podróbką. Prawda jest taka, że w przypadku każdej kontrowersyjnej sprawy ludzie od razu wyciągają wnioski bez wcześniejszej analizy.

Niestety informacje o monecie z „wizerunkiem obcego” są bardzo skąpe. Jedyną informacje, którą posiadamy jest fakt, że znaleziono razem z „innymi starożytnymi monetami” podczas renowacji domu. Prawie wszystkie z nich mają inskrypcję w języku łacińskim co jest oczywiste, że wcale nie musiały zostać stworzone w Egipcie tylko w innym miejscu.

an-alien-coin

Napis, który został umieszczony na monecie brzmi „OPPORTUNUS Adest” co w języku łacińskim oznacza „w odpowiednim czasie”.

Autentyczność nowo odkrytej monety zapewne na zawsze zostanie tajemnicą. Moim skromnym zdaniem owa moneta z wizerunkiem obcego jest fałszerstwem mającym na celu wywołanie zbędnej fascynacji. Co ciekawsze żaden z ekspertów podobno nie miał możliwości sprawdzenia jej i przeanalizowania. Dodatkowo każda z informacji pochodzi z różnych stron i często nie są one zgodne ze sobą.

Niemniej jednak ciekawy jest fakt co by było gdyby moneta okazała się prawdziwa. Jaką historia skryta byłaby za tą monetą i czyj wizerunek by przedstawiała. Możemy jedynie spekulować.

Jakie jest Wasze zdanie na temat odkrytej monety?

Źródło:
[1] https://www.thesun.co.uk/living/1976877/could-these-creepy-coins-prove-that-aliens-lived-among-the-ancient-egyptians/

[2] http://mysteriousearth.net/2016/09/26/while-renovating-a-house-in-egypt-someone-found-these-mysterious-coins/

Zobacz również:
UFO nad Japonią?

Podziel się

Dodaj komentarz